Nowa motopompa

Od dwóch lat zarząd jednostki czynił intensywne starania w pozyskaniu  środków finansowych na zakup nowej motopompy. Do tej pory użytkowana motopompa PO-5 z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, zużyła się do tego stopnia, że naprawa była nieopłacalna. Od paru dni możemy cieszyć się nowym zakupem sfinansowanym w całości z darowizn osób fizycznych, głównie mieszkańców Gościeradza i okolic.

Dokonaliśmy zakupu  motopompy pożarniczej Tohatsu  model VE1500. Jest to bardzo nowoczesna konstrukcja z silnikiem benzynowym dwusuwowym o mocy 60KM z automatycznym systemem dozowania oleju do paliwa oraz z jednostrumieniową, jednostopniową pompą turbinową. Jej wydajność maksymalna  przy wysokości ssania 1,5m i przy ciśnieniu 8 bar to 2067 litrów na minutę. Urządzenie posiada rozruch elektryczny oraz awaryjny ręczny, ponadto wyposażona jest w statyw oświetleniowy z reflektorem 12V/35W oraz ładowarkę akumulatora. Jesteśmy bardzo dumni z tego zakupu, który mocno nadszarpnął nasze finanse ale umocnił wiarę w społeczność w której żyjemy i to, że możemy na Was zawsze liczyć. Dziękujemy serdecznie.