Jubileusz i Dzień Strażaka w Gościeradzu

W tym roku mieliśmy zaszczyt zorganizowania gminnych obchodów Dnia Strażaka, które połączyliśmy  z jubileuszem 70-cio lecia istnienia jednostki. Uroczystość rozpoczęliśmy polową mszą świętą w przygotowanym na tę okoliczność garażu nowej remizy  a za ołtarz posłużyła nasza łódź płaskodenna. Mszę świętą poprowadził proboszcz naszej parafii, ksiądz Jarosław Radzikowski. Poświęcił również obraz Świętego Floriana wykonanego przez naszą druhnę Oliwię Górską.

Podczas całej uroczystości przygrywała, zaproszona młodzieżowa orkiestra dęta Nowa Kujawia z Koronowa. Po mszy wszyscy udali się przed remizę na plac, gdzie odbył się uroczysty apel w trakcie którego uroczyście odsłonięto kamień z tablicą pamiątkową, wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom i działaczom. Usłyszeliśmy  dużo miłych słów od zaproszonych gości, oraz otrzymaliśmy pamiątkowe upominki. Na koniec poczęstowaliśmy gości grochówką i karkówką z grilla a nasze gospodynie przygotowały pyszne ciasta. Pogoda również dopisała, jak strażacy, którzy przybyli w pełnych składach wraz z pocztami sztandarowymi, którym serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.