Pierwsze działania na Zalewie w tym roku

Zdarzenie z dnia  10.04.2017. Alarmowanie 11:13


   Zgłoszenie alarmowania dotyczyło przewróconej łodzi i jednej osoby poza nią w wodzie, na akwenie Zalewu Koronowskiego na wysokości Pieczysk. Po przybyciu na miejsce i zwodowaniu łodzi, na slipie w przystani Pasat, udaliśmy się do miejsca gdzie znajdował się katamaran. Żeglarz samodzielnie postawił łódź i nie wymagał naszej pomocy. Na akwenie działaliśmy razem z zastępem z OSP w Koronowie, do zdarzenia dojechali również strażacy z grupy wodno-nurkowej z JRG1 w Bydgoszczy. W trakcie powrotu, jeszcze w Pieczyskach najechaliśmy na płonący śmietnik przy ogródkach działkowych. Po zgłoszeniu o pożarze, przystąpiliśmy wraz z druhami z Bydgoszczy do gaszenia.

 

  Ze względu na brak środków gaśniczych na naszych pojazdach, zużyliśmy wodę pitną oraz użyczyliśmy wiadro z wodą od osoby przebywającej w pobliżu śmietnika. Przybyły zastęp z OSP w Koronowie dogasił pogorzelisko. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie wrzucenie ciepłego popiołu do śmieci. Spalił się duży pojemnik na odpady wykonany z PCV. Zajęła się również pergola odgradzająca śmietnik. Pamiętajmy, że żar w popiele może się utrzymywać ponad dwie doby i możemy go wyrzucać z niepalnych pojemników dopiero gdy nie jest wyczuwalne ciepło.