Echosonda dla łodzi OSP Gościeradz

Echosonda Garmin Echo 200Jednostka OSP w Gościeradzu wzbogaciła się o nowy sprzęt, echosondę GARMIN ECHO 200, która została zamontowana do naszej łodzi ratunkowej. Zakup urządzenia sfinansował Starosta Bydgoski za co serdecznie dziękujemy.

 

Podobny sprzęt, użyczony od druhów z PSP JRG1 z Bydgoszczy, testowaliśmy w marcu na Brdzie przy poszukiwaniach osoby zaginionej. Wtedy rozpoczęliśmy starania w pozyskaniu podobnego urządzenia ponieważ podnosi ono bezpieczeństwo poruszania się łodzią po akwenie, wstępnie określa teren poszukiwań dla płetwonurka oraz przy sprzyjających warunkach można je wykorzystać do poszukiwań podwodnych. Monitor echosondy zamontowaliśmy w pulpicie konsoli sterowej a czujnik umieściliśmy na suwaku dzięki któremu możemy wodować łódź w trudnym terenie nie uszkadzając go.

Cechy produktu echo 200:

  • Technologia Garmin HD-ID™
  • Moc transmisji: 300 W (RMS)
  • Głębokość sondowania: do 457 m (1500 stóp)
  • Szerokość wiązki: do 120 stopni
  • 5-calowy, czarno-biały wyświetlacz
  • Uchwyt uchylno-obrotowy, przetwornik, zacisk i uchwyt pawężowy silnika trolingowegoCzujnik echosondyEchosonda