Nowy silnik zaburtowy

W sierpniu 2010r. siedmiu ratowników z OSP w Gościeradzu otrzymało nagrodę pieniężną za zaangażowanie przy usuwaniu skutków wiosennej powodzi. Druhowie przekazali kwotę siedmiu tysięcy zł. w celu zakupu nowszego silnika zaburtowego. Pogodzić cenę z jakością udało się dopiero w zeszłym tygodniu. Jest to czterosuwowa jednostka napędowa o mocy 50 KM marki Honda z 2004r., (poprzedni silnik był dzielnym trzydziestoletnim dwusuwem).

W ubiegłym roku łódź patrolowo-ratownicza OSP Gościeradz uczestniczyła 11 razy w działaniach wodnych na terenie gminy Koronowo i powiatu bydgoskiego a w tym roku już było jedno wezwanie.  Zrzeszamy dwóch druhów posiadających patent stermotorzysty oraz siedmiu płetwonurków w tym dwóch klasy P2 CMAS.Cały zestaw do działań wodnych ( łódź i samochód Volkswagen T4) jest jedynym na terenie gminy Koronowo w podziale bojowym a całkowity koszt utrzymania ponosi jednostka OSP w Gościeradzu. Wszyscy druhowie uczestniczący w działaniach ratowniczych zrzekli się 50% ekwiwalentu za akcje, na cele statutowe jednostki. W gminie Koronowo tylko Ochotnicza Straż Pożarna w Gościeradzu posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i w tym miejscu serdecznie dziękujemy dotychczasowym darczyńcom, za docenienie ofiarnej działalności, jakże wielkim jednym procentem. W gościeradzkiej straży służą wyłącznie ochotnicy z pasją dla których korzyści materialne nie są najważniejsze.