Usuwanie skutków nawałnicy

Zdarzenie z dnia  29.06.2017. Alarmowanie 15:58

 

Przed godziną szesnastą otrzymaliśmy dyspozycję udania się do JRG3 w celu zabezpieczenia rejonu, ponieważ wszystkie zastępy pracowały przy usuwaniu skutków nawałnicy, która przeszła nad Bydgoszczą. Po przybyciu na miejsce i zgłoszeniu gotowości, zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z piwnicy budynku WORD. Następnym zleceniem była również zalana piwnica w komisariacie policji przy ul. Kijowskiej. Następnie udaliśmy się na ulicę Głowackiego, gdzie przewrócone drzewo tarasowało wjazd przy bloku mieszkalnym. Kolejne zgłoszenie dotyczyło zalanej piwnicy w sklepie spożywczym, też przy tej ulicy. Kolejne wiatrołomy usuwaliśmy przy ulicach Swarzewskiej i Redłowskiej. Sytuacja zaczęła się normować i z powodu braku zgłoszeń udaliśmy się ponownie do JRG 3 na zabezpieczenie rejonu.

Odpoczynek trwał piętnaście minut, dyspozycja: zalane szyby windowe w szpitalu przy ulicy Curie Skłodowskiej. Na miejscu pracował już zastęp z JRG1, my odwodniliśmy dwa z nich. Następnie wróciliśmy na ul Kijowską aby pomóc zastępowi z JRG3, który z podnośnika usuwał uschnięte drzewo. Poważnym utrudnieniem były zaparkowane samochody, przez które praca była żmudna, cięto po kawałku gałęzie aby nie uszkodzić pojazdów. Następnym zgłoszeniem był oberwany czubek drzewa iglastego przy ulicy Gajowej, niestety zakwalifikowaliśmy to zgłoszenie jako fałszywe w dobrej wierze, teren został zabezpieczony taśmą ostrzegawczą. Ostatnim zgłoszeniem do realizacji było powalone drzewo przy ulicy Kopernika, na chodniku obok Filharmonii. Do remizy wróciliśmy po północy. W działaniach uczestniczyły wszystkie zastępy PSP w Bydgoszczy, dodatkowo wsparte funkcjonariuszami będącymi na dyżurach domowych oraz zastępy OSP z Powiatu Bydgoskiego. Jeden ze strażaków PSP doznał obrażeń, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.