Tragczny pożar w Koronowie

Zdarzenie z dnia  7.03.2017. Alarmowanie 2:08


    Z miejskiego stanowiska kierowania w Bydgoszczy, otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się mieszkaniu w budynku wielorodzinnym w Koronowie, przy ulicy Sienkiewicza. Zadysponowano dwa zastępy OSP z Koronowa i dwa z JRG 3 w Bydgoszczy, oraz naszego ciężkiego volvo. Po przybyciu na miejsce, zastaliśmy działający już zastęp z OSP w Koronowie, który w rozpoznaniu bojem wkroczył do palącego się mieszkania na pierwszym piętrze. Po wyważeniu drzwi zastali rozwinięty pożar całego mieszkania oraz mężczyznę leżącego blisko drzwi wejściowych na podłodze, który został natychmiast ewakuowany na zewnątrz budynku.

W tym momencie przejęliśmy nieprzytomnego poszkodowanego, u którego nie stwierdziliśmy tętna. Rozpoczęliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową połączoną z tlenoterapią. Po piętnastu minutach przybył zespół ratownictwa medycznego, niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Zastępy z OSP w Koronowie i JRG3 w Bydgoszczy dogasiły mieszkanie, na szczęście ogień nie przedostał się na poddasze, które wymagało tylko oddymienia. Wyniesiono także dwie butle gazowe, które nie uległy rozszczelnieniu. Budynek przebadano kamerą termowizyjną. Okoliczności zdarzenia zbada policja. Działania prowadziło 5 zastępów straży, oficer operacyjny KM PSP w Bydgoszczy, jeden ZRM, policja, oraz zarządzanie kryzysowe w Koronowie. Sporo problemów przysporzyła nam sama ulica Sienkiewicza i okoliczne ze względu na zaparkowane samochody i brak miejsca na przejazd tak dużych samochodów jak teraz są użytkowane w straży pożarnej.