Dwa pożary samochodów

Zdarzenie z dnia  13.01.2017. Alarmowanie 14:09

Zdarzenie z dnia  15.01.2017. Alarmowanie 2:53


    W piątek, trzynastego stycznia, udaliśmy się na ulicę Szkolną do pożaru samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce, a było to około 60 metrów od remizy, zastaliśmy rozwinięty pożar samochodu renault 19, który sprawnie ugasiliśmy wodą, jednym prądem gaśniczym. W trakcie zdarzenia, w pojeździe nikogo nie było, prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

    W nocy z soboty na niedzielę, MSK w Bydgoszczy zadysponowało nas ponownie do pożaru samochodu osobowego i jak się okazało też renault tyle że w modelu Scenic. Zdarzenie miało miejsce w Samociążku, a działania prowadziliśmy wspólnie z zastępem OSP w Koronowie. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód całkowicie objęty płomieniem, i zaczynającą się palić stertę drewna opałowego. W pobliżu były także drewniane budynki garażowe. Pożar został sprawnie zlokalizowany, troszkę czasu zajęło nam przerzucenie i przelanie pobliskiego drewna. Okoliczności powstania pożaru analizuje policja.