Pożar domku letniskowego

Zdarzenie z dnia  13.11.2016. Alarmowanie 17:42

W niedzielny wieczór w Pieczyskach palił się drewniany domek letniskowy, ze zgłoszenia wiedzieliśmy że płomienie są widoczne na zewnątrz budynku. W pierwszym rzucie zadysponowano dwa zastępy z OSP w Koronowie oraz zastęp z JRG3 w Bydgoszczy. Pięć minut później, w celu zwiększenia sił i środków, zadysponowano również zastęp z OSP w Gościeradzu. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy działające zastępy z OSP w Koronowie, które już zlokalizowały pożar i przystąpiliśmy do dogaszania.

 

Pomimo zaawansowania pożaru, udało się ugasić budynek i nie doprowadzić do całkowitego spalenia, co w przypadku obiektu z drewna nie często się zdarza. W trakcie zdarzenia,  w domu nie było przebywających osób. Policja prowadzi czynności, w sprawie przyczyny powstania pożaru.