Jeden dzień, trzy pożary

Pożar nieużytkówZdarzenie z dnia 8.08.2014. Alarmowanie 12:34

Zdarzenie z dnia 8.08.2014. Alarmowanie 15:00

Pierwszy wyjazd był do pożaru nieużytków w Starym Dworze, paliło się około 1ha. W gaszeniu uczestniczył też zastęp OSP Koronowo. Po sprawnym zlokalizowaniu pożaru, zastęp z Koronowa został przy dogaszaniu pogorzeliska a nas zadysponowano do silnego zadymienia około trzech kilometrów dalej. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy podpalone, dwie sterty korzeni po likwidacji sadu. Po dogaszeniu wróciliśmy do remizy, mycie węży, sprzątanie samochodu, uzupełnianie płynów czyli jak to po akcji. Ledwo co się rozeszliśmy do domów, syrena znowu zawyła, lecz tym razem pożar był w naszej wsi. Paliło się ściernisko przy ul Strumykowej.

Pożar w skółce drzew

W przypadku pożaru w naszej miejscowości następuje "pospolite ruszenie", każdy z druhów, który słyszy syrenę biegnie z pomocą, maksymalna obsada na wozie, rolnicy ze swoim sprzętem rolniczym do odcięcia ognia od reszty uprawy. Tak było i tym razem, pożar powstał prawdopodobnie od transformatora i w wyniku silnego wiatru szybko przemieszczał się w kierunku zabudowań mieszkalnych. W wyniku szybkiej interwencji spaliło się tylko około pól hektara ścierniska i część żywopłotu w przydomowym ogrodzie. W tym zdarzeniu uczestniczył tyko nasz zastęp.

 

Pożar w Gościeradzu