Wielkanocne podsumowanie kwartału

W związku z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy można zdobyć się na skromne podsumowanie minionego kwartału roku 2019.

W jednostce był to aktywny okres w pozyskiwaniu sprzętu i wyposażenia dla nowego samochodu średniego volvo, który został profesjonalnie zamocowany przez firmę wykonywującą zabudowę pożarniczą. Odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Jednostki na którym zarząd otrzymał jednogłośne absolutorium. Troszkę problemów przysporzył nowy sposób składania sprawozdania finansowego do urzędu skarbowego w formie elektronicznej.

Czytaj więcej: Wielkanocne podsumowanie kwartału

Życzenia świąteczne 2018

 

 

Czytaj więcej: Życzenia świąteczne 2018

Nowy samochód średni w OSP Gościeradz

   W piątkowy wieczór, 14 grudnia byliśmy świadkami uroczystego przywitania nowego samochodu gaśniczego.  Do tej pory w jednostce OSP w Gościeradzu pełnił służbę w kategorii średni samochód pożarniczy Star 244, wyprodukowany w 1976 roku. Zarząd OSP pozyskał go  w 1991r z pobliskiej jednostki wojskowej w Bożenkowie, w 1997 roku odbyła się karosacja nadwozia, która z małymi przeróbkami była użytkowana do tej chwili, ponieważ od dzisiaj naszym pierwszo- wyjazdowym samochodem bojowym jest Volvo FL D3C, samochód specjalny średni pożarniczy uterenowiony, z silnikiem o mocy 280 KM i pojemności 7,7Litra.

Czytaj więcej: Nowy samochód średni w OSP Gościeradz

Procedura alarmowania jednostki OSP

 Jednostka operacyjno techniczna przy ochotniczej straży pożarnej, czyli grupa członków jednostki przygotowanych do działań ratowniczych jest alarmowana do zdarzenia tylko i wyłącznie przez dyspozytora stanowiska kierowania KM PSP w Bydgoszczy. W związku z tym najszybszym i bezpłatnym wezwaniem na pomoc jest wykonanie połączenia na numer 998 lub 112. Nie ma już  możliwości ręcznego włączenia syreny włącznikiem na ścianie budynku remizy. Dzwonienie do członków straży też nie przyniesie skutku ponieważ to osoba zgłaszająca musi opowiedzieć o zdarzeniu dyspozytorowi i niepotrzebnie przedłużamy czas alarmowania ponieważ każdy strażak powie że trzeba zadzwonić na 998. Nie bójmy się dzwonić, dyspozytor spokojnie oceni zasadność zgłoszenia i uruchomi potrzebne procedury działania lub nie.

Czytaj więcej: Procedura alarmowania jednostki OSP

Podkategorie

  • 1% dla OSP Gościeradz

    Ochotnicza Straż Pożarna w Gościeradzu posiada status organizacji pożytku publicznego od 2005r. W KRS figurujemy pod numerem 0000056106.

    Dla chętnych, udostępniamy numer konta bankowego na które można wpłacać darowizny na cele statutowe jednostki. Wpłatę można odliczyć od podatku dochodowego.

    BS Koronowo 16 8144 0005 2001 0000 3030 0001