Życzenia swiąteczne i na Nowy Rok 2021

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia pięknych i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.

Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Życzą druhny i druhowie oraz zarząd

Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościeradzu

Nowa motopompa

Od dwóch lat zarząd jednostki czynił intensywne starania w pozyskaniu  środków finansowych na zakup nowej motopompy. Do tej pory użytkowana motopompa PO-5 z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, zużyła się do tego stopnia, że naprawa była nieopłacalna. Od paru dni możemy cieszyć się nowym zakupem sfinansowanym w całości z darowizn osób fizycznych, głównie mieszkańców Gościeradza i okolic.

Dokonaliśmy zakupu  motopompy pożarniczej Tohatsu  model VE1500. Jest to bardzo nowoczesna konstrukcja z silnikiem benzynowym dwusuwowym o mocy 60KM z automatycznym systemem dozowania oleju do paliwa oraz z jednostrumieniową, jednostopniową pompą turbinową. Jej wydajność maksymalna  przy wysokości ssania 1,5m i przy ciśnieniu 8 bar to 2067 litrów na minutę. Urządzenie posiada rozruch elektryczny oraz awaryjny ręczny, ponadto wyposażona jest w statyw oświetleniowy z reflektorem 12V/35W oraz ładowarkę akumulatora. Jesteśmy bardzo dumni z tego zakupu, który mocno nadszarpnął nasze finanse ale umocnił wiarę w społeczność w której żyjemy i to, że możemy na Was zawsze liczyć. Dziękujemy serdecznie.

Łódź motorowa płaskodenna patrolowo-ratownicza

Po kilku miesiącach pracy komisji przetargowej Urzędu Miejskiego w Koronowie i wybraniu wykonawcy który „uszyje” pod nasze potrzeby jedyną taką łódź, możemy obwieścić że ją mamy. Burmistrz Koronowa Pan Patryk Mikołajewski uroczyście ją przekazał a Ksiądz Proboszcz Jarosław Radzikowski  poświęcił, podczas festynu rodzinnego 20 czerwca w Gościeradzu. Praktycznie użytkujemy ją po podpisaniu umowy użyczenia  z Gminą Koronowo z dnia 30 czerwca po dopełnieniu odbiorów, rejestracji, ubezpieczeń i innych uzgodnień branżowych.

Kadłub łodzi został wykonany w Norwegii z bardzo odpornego tworzywa jakim jest polietylen, posiada on fabrycznie otwieraną burtę przednią o własnej pływalności. Do łodzi jest zamontowany na stałe silnik zaburtowy o mocy 80KM. Łódź o długości 5,3 m i szerokości 2,15m może przewozić maksymalnie 10 osób lub 1100kg. Fabrycznie jest wyposażona w konsolę sterową w której zamontowano radiotelefon włączony do sieci radiowej PSP, echosondę z funkcją sonaru, panel sterujący belką świetlną sygnałową, manetką sterującą silnikiem i zegarami kontrolującymi jego pracę. Pod tylną bakistą umieszczono zbiornik paliwa o pojemności 50l i akumulator. W kadłubie zamontowana jest także pompa zęzowa opróżniająca pokład i kadłub z niepotrzebnej wody. Wisienką na torcie jest przyczepa podłodziowa dedykowana do tej łodzi z systemem rolek umożliwiającym wodowanie jej na akwenie bez miejsca do wodowania, slipu.

Jednostka OSP w Gościeradzu uczestniczy w Akcji Bezpieczny Akwen, w pierwszy weekend lipca pierwszy raz mogliśmy sprawdzić dzielność tego statku, która jest bardzo wysoka. Duża fala nie robi wrażenia dla tej konstrukcji. W niedzielę zaliczyła pierwszą akcję przy zdarzeniu z przewróconą żaglówką, spisała się na medal.

Nowy sprzęt wysokościowy

Wieloletnią tradycją jest na przełomie roku, odwiedzanie przez naszych druhów, mieszkańców Gościeradza, Tryszczyna i Bytkowic. Z życzeniami świątecznymi i noworocznymi oferujemy także kalendarze strażackie, tradycyjne kartonowe zakupione w Związku OSP RP oraz zlecone do druku przez zarząd ze zdjęciami działalności jednostki z bieżącego roku. Ostatnio publikujemy fotografie wysokiej jakości, wykonane przez naszych druhów- Kasi i Marcina, które wnoszą w tą publikację także walory artystyczne.

Mieszkańcy doceniają naszą działalność i przy okazji odwiedzin zasilają nas datkami na rzecz jednostki. Dzięki temu otrzymujemy ogromny zastrzyk środków finansowych za które uzupełniamy braki w wyposażeniu bojowym. Tak też stało się teraz, właśnie dotarł nowy, profesjonalny sprzęt ratownictwa wysokościowego. Jest to pełne wyposażenie podstawowe dla dwóch ratowników. Jesteśmy dumni z tak hojnego społeczeństwa w którym żyjemy. Dziękujemy serdecznie.

Podkategorie

  • 1% dla OSP Gościeradz

    Ochotnicza Straż Pożarna w Gościeradzu posiada status organizacji pożytku publicznego od 2005r. W KRS figurujemy pod numerem 0000056106.

    Dla chętnych, udostępniamy numer konta bankowego na które można wpłacać darowizny na cele statutowe jednostki. Wpłatę można odliczyć od podatku dochodowego.

    BS Koronowo 16 8144 0005 2001 0000 3030 0001